23. inspired by ORGANZA / Givenchy

200 ден

SKU: 23 Категорија:

Опис

Органза е магична мешавина на класична сензуалност, деликатес и топлина, химна на вечната убавина што ја поседува секоја жена. Атрактивното шише дизајнирано од Serge Manseau е олицетворение на доблестите на овој мирис, кој е ориентално-цветен, топол и сладок.

Составен е од опојни ноти на раскошни бели цветови: гарденија, тубероза и јасмин. Комбинацијата е неверојатно возбудлива. Меката ванила во основата го скротува сладострасното раскош на цветното срце.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.