16. inspired by GABRIELA SABATINI / G.Sabatini

200 ден

SKU: 16 Категорија:

Опис

Габриела Сабатини од Габриела Сабатини е женствен мирис кој во својата основа содржи цветен Вуди Мошус, ванила, килибар, грав тонка, сандалово дрво, мов од даб и пачули. Привлечноста на овој женски мирис се должи на нотите од алдехиди, овошје, бергамот, мандарински портокал и лимон, а сензуалноста му ја препишуваме на јасминот, орли помине, цветот од портокал, хелиотропот, кринот на долината и мирисните ноти на роза.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.