215. inspired by NAOMI CAMPBELL / N. C.

230 ден

SKU: 215 Категорија:

Опис

Вреди да се обрне внимание на парфемите на Наоми Кембел бидејќи се квалитетни, модерни и уникатни. Затоа се толку популарни, не само поради Наоми, туку само поради мирисите. Наоми Кембел е нејзиниот прв парфем направен од Урсула Вандел во 1999 година. Горните ноти носат овошно-цветен коктел, сладок, свеж и егзотичен – цвет од портокал, праска, кокос, бергамот, мандарина, магнолија и тенка зачинета нота на црвена пиперка. Срцето открива роза, тубероза, хелиотроп, јасмин и крин на долината. Основата е прашкаста слатка и мошусна, направена од карамела, бензоин, кедар, сандалово дрво, килибар, тонка, опопанакс и мошус.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.