205. inspired by HIPNOTIC POISON / Dior

200 ден

SKU: 205 Категорија:

Опис

Hypnotic Poison од Диор е килибарен мирис за жени со ноти на ванила, бадем, сандалово дрво и мошус. Горните ноти содржат кокос, слива и кајсија, средните ноти се бразилско розово дрво, јасмин, ким, тубероза, роза и крин на долината.

Ако си смела, самостојна и привлечна жена, ова е вистинскиот избор за тебе.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.