20. inspired by NINA / N.Ricci

200 ден

SKU: 20 Категорија:

Опис

Nina е нов модерен мирис од бајките наменет за помладата публика. Елегантен, со цветно-овошен гурмански мирис, мирис на захаросани плодови. Композицијата започнува блескаво и спонтано, исто како безгрижна смеа со свежите цитрусни ноти на лимон и лимета. Слаткото гурманско срце е сочно и карамела поради захаросаното јаболко, нотата од пралина и ванилата чиј раскошен превез ги обвиткува нежно слаткиот божур и Месечевиот цвет. Нотите на јаболко, белиот кедар и мекиот мошус ја допираат вашата кожа со нивната топла и мека сензуалност. Мирисот е создаден од Оливие Кресп и Жак Кавалие во 2006 година. Новиот мирис на Нина го замени стариот со истото име, создаден во 1987 година.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.