22. inspired by 5-th AVENUE / E. Arden

200 ден

SKU: 22 Категорија:

Опис

5th Avenue од Elizabeth Arden е цветен мирис за жени. Во основата на овој мирис, кој е одлика на нежната женска привлечност, се мошус, ирис, сандалово дрво, килибар, ванила и каранфилче.

Цветните моменти кои допираат до секое сетило се должат на цветот од липа, кринот на долината, јоргованот, магнолијата, бергамот и мандаринскиот портокал, додека сензибилноста ја доловуваат нотите на јасмин, тубероза, бугарска роза, праска, иланг-иланг, љубичица, каранфилче и морско оревче.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.