38. inspired by JUNGLE / Kenzo

200 ден

SKU: 38 Категорија:

Опис

Стилски зачинет цветен мирис, осветлен со вкусен мандарински и свеж кардамон. Прекрасните ноти на  Хелиотроп, Каранфилче и Манго се преплетуваат со мирисот на  иланг-иланг, ликер, пачули и ванила обвиткувајќи ве во мека и сензуална прегратка. Создадено од Доминик Рупион.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.