17. inspired by JEAN-PAUL GAULTIER / J.P.G

200 ден

SKU: 17 Категорија:

Опис

Classique од Jean Paul Gaultier е  цветен мирис за жени. Горните ноти се цвет од портокал, ѕвезда анасон, роза, мандарински портокал, круша и бергамот; средните ноти се иланг-иланг, ѓумбир, орхидеја, ирис, тубероза и слива; основните ноти се ванила, килибар, мошус, цимет и сандалово дрво.

Мирис кој ветува задоволство. Храбар и сладок, ги буди вашите чувства, а сите останати ќе можат да ве препознаат со затворени очи.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.