45. inspired by COOL WATER / Z. Davidoff

230 ден

SKU: 45 Категорија:

Опис

Мирисот е многу мирен со водни ноти кои нè потсетуваат на океанскиот ветре и студената морска вода, овошје и шуми. Горните ноти се вкусни, ладни и водни со цитрус, меден диња, дуња, ананас, лотос и крин. Срцевите ноти се нежни цвеќиња: Меј Роуз, Јасмин и Мугет. Основните ноти се мошус, ванила, праска, сандалово дрво, орис и ветивер. Одличен избор за секоја жена што сака мирис на „чисто“ и знае да ужива во убавините на животот.


Парфемите се произведени од висококвалитетни парфемски бази кои потекнуваат директно од Франција. За разлика од наливните парфеми кои можат да се најдат на нашиот пазар и кои имаат максимум 12% концентрат, овие парфеми имаат 20-25% концентрат.

Тоа доволно говори за квалитетот на парфемите ако го знаеме фактот дека ни еден парфем на светот нема повеќе од 35% концентрат, бидејќи со повеќе од 35% има прејак мирис што не е пријатен за човекот.